Mistrovství světa v Bulharsku v parašutismu – další medailová sklizeň

Ve dnech 24.8-31.8.2018 proběhlo v Bulharsku v Erden-Montaně 35. Mistrovství světa FAI seniorů a 9. MS FAI juniorů v klasickém parašutismu.

Česká reprezentace mužů, žen a juniorů zde byla velice úspěšná. Tým ve složení Jiří Gečnuk, Libor Jiroušek, Hynek Tábor, Oldřich Šorf a Miloslav Kříž dovezla po dlouhých 22 letech do České republiky pohár vítězů v družstvech a rovnou zlatý double za přesnost přistání i kombinaci družstev. Parašutisté Dukly Prostějov tak převálcovali konkurenci obrovským náskokem. Po těžkých třech rozskocích si odvezl domů vysněný titul mistra světa Jiří Gečnuk, zároveň získal i stříbrnou medaili v přesnosti přistání. Bronzovou medaili z individuální akrobacie za volného pádu vybojoval junior Petr Chládek. Kvalitní formu potvrdil i armádní mistr světa Oldřich Šorf, když mu těsně unikla bronozová medaile a skončil čtvrtý. Hynek Tábor obsadil páté a Libor Jiroušek sedmé místo v celkové hodnocení. 

Ženský tým ve složení Lenka Buršová, Andrea Funková, Blanka Vojtková, Michaela Mynářová a Jana Šneidrová se musel poprat s obrovskou konkurencí téměř všech armádních týmů žen, které nastavily laťku velice vysoko. I přesto, že tréninková příprava světových špiček a našeho ženského týmu je naprosto nesrovnatelná v počtu treninkových skoků, ženy se umístily za čtyřmi ženskými armádními týmy na krásném 5. místě.