MČR v akrobacii na kluzácích – nové tváře a očekávání favoritů

V říjnu loňského roku akrobatická komise vybrala ze žádostí o pořádání MČR v akrobacii kluzáků kategorií Sportsman a Intermediate právě Aeroklub Jindřichův Hradec. To, že to bude jedna z nejpovedenějších národních soutěží tohoto roku nikdo netušil. 

Soutěž se konala od 23. do 26. srpna 2017 na již zmíněném letišti v Jindřichově Hradci. Účast nebyla až tak moc vysoká (kategorie Sportsman 12 pilotů, Intermediate 5 pilotů, Advanced 4 piloti a Unlimited 3 piloti), díky tomu se zvládlo odlétat 5 programů v každé kategorii. Největší rivalita panovala v té nejnižší, avšak nejvícce obsazené kategorii Sportsman. O první místo bojovali dva nejmladší piloti celého Mistrovství, a to Adam Klenka a Vojtěch Sehnal. Oba synové velkých letců a plachtařů, oba naprostí nováčci ve svém oboru. Vojtěch podával stabilní výkony, které byly průměrně hodnoceny známkami mezi 6 až 8. Adam naopak šel až na doraz, někdy mu to vyšlo a získal i známku 9, někde se mu ale podařilo vyrobit i 0 (případně HZ). Na poslední sestavu zvolil taktiku Vojty, která mu vyšla a jako nejmladší závodník získal titul Mistra České republiky v kategorii Sportsman. 

V kategorii Intermediate obhájil titul Mistra ČR René Šuman. Doplní René tým Advanced, případně reprezentační tým na Mistrovství světa v roce 218, které pořádá aeroklub Zbraslavice? Na druhém místě skončil Václav Sehnal, který ihned po soutěži započal přeškolování na MDM1 Fox. 

Kategorie Advanced a Unlimited byly pouze pohárové, v nich se Mistr ČR pro letošní rok nevyhlašoval. Jak již bylo zmíněno, příští rok bude velice náročný pro bezmotorové akrobaty a s přípravou na MS začnou reprezentanti již tento podzim, a to někteří z nich s přeškolováním na S1 Swift, aby měli větší šance na mezinárodním poli. 

Veškeré výsledky naleznete zde. 

Fotogalerie