Mistrovství České republiky v Canopy Pilotingu – Pink Open

Desátý ročník soutěže v Canopy Pilotingu proběhl na klatovském letišti ve dnech 17. a 18. 8. 2017 v rámci mezinárodních závodů Pink Open.

Ačkoli soutěž byla původně plánovaná až do soboty 19. 8., skvělé počasí a dokonalá organizace a přes celkový počet 59 závodníků ze 17 zemí, umožnili ve velmi příjemném tempu odskákat vše již v průběhu čtvrtka a pátku. Že se jedná o špičkové závody světové úrovně podtrhuje i skutečnost, že zde pravidelně závodí aktuální mistři světa i držitelé světových rekordů v některé z disciplín Canopy Pilotingu. Je tedy potěšující, že se naši piloti v této konkurenci nejen neztratili, ale patří do první desítky nejlepších pilotů (Michal Procházka, 9. místo). V průběžném hodnocení se Čechům podařilo odskákat některá kola s nejlepším hodnocením. Samotného Mistrovství ČR se zúčastnilo 9 pilotů a o závěrečném medailovém pořadí rozhodoval poslední devátý seskok a jen velmi malý bodový rozdíl.

Co to znamená? Že česká reprezentace bere přípravu na World Cup 2017, který proběhne na přelomu listopadu a prosince v Dubaji, velmi vážně. Tým osmi pilotů, který nás bude reprezentovat je v rámci možností velmi dobře připraven. Především těší fakt, že nejmladší piloti patří k těm nejúspěšnějším a mohou tak patřit k dlouhodobým oporám reprezentace canopy pilotingu.

Výsledková listina MČR Canopy Piloting

Výsledková listina Pink Open