Pavel Loužecký a Miloslav Cink – mistři Evropy v plachtění!

Ve dnech 23. července až 5. srpna probíhalo Mistrovství Evropy v plachtění v klubové, standardní a 20m třídě. Zpočátku organizátory trápilo počasí. Po oficiálních trénincích, kdy bylo naprosto ideální plachtařské počasí, se nad Střední Evropou, asi 50 km od letiště, držela tlaková níže po dobu 5 dní. Ta způsobila několika denní souvislý déšť bez jakékoliv možnosti letu. Pokud se alespoň částečně vyjasnilo, bylo to příliš pozdě na to, aby závodníci stačili odletět disciplíny. První týden se tedy vůbec neletělo. Atmosféra začínala být napnutá. Tlaková níže se rozpadla 7. den Mistrovství Evropy a vše mohlo vypuknout.  

Českou republiku reprezentovalo 8 pilotů v 6 posádkách. V klubové třídě létal Tomáš Suchánek, který se umístil na 5. místě. Z odletěných 6 disciplín 3 vyhrál, přesto to nestačilo na medailové umístění. Michal Lešinger, také závodník v klubové třídě, se umístil na 12. místě. 

Ve standardní třídě létal Miloslav Cink a Pavel Loužecký. Pavel Loužecký získal titul Mistra Evropy, Miloslav Cink vybojoval titul 1. vícemistr Evropy. Z odletěných 6 disciplín Pavel Loužecký a Miloslav Cink vyhráli 2 disciplíny, ve zbylých 3 disciplínách se vždy drželi do 10 místa, a tak to stačilo na zasloužený titul.  

Ve 20 metrové dvojsedadlové třídě závodili Jan Horák & Jiří Kusbach a Tomáš & Matěj Rendla. Kluci závodili do posledního dne, nakonec to stačilo pouze na první a druhé místo od konce.