Třetí závodní den – počasí nás překvapilo

Podle původní předpovědi 3. závodní den měl být letový, avšak od východu se měly sunout bouřky a zcela zastínit fungující termiku. Za Jihlavou se však pás zastavil a k dalšímu postupu nedošlo, a tak velká část republiky měla ideální podmínky pro dlouhé tratě. Dnešní disciplíny pro jednotlivé třídy byly naplánovány na průměr 200 km. 

Dnešní Klubovou třídu ovládli Němky, Sarah Drefenstedt (GER) a Ines Engelhardt (GER) a na třetím místě se umístila Italka Elena Fergani (ITA). Z českých závodnic se nejlépe umístila Petra Pískatá na osmém místě, Klára Teichmannová na desátém místě a Eva Černá na místě třináctém. Po 3. letovém dni je celkové umístění závodnic v Klub třídě:

# OP CN Contestant Glider Total
1 3 MT
 

Sabrina Vogt

Std. Libelle 1,767
2 3 8M
 

Annemiek Koers

LS-4 1,658
3 2 XC
 

Petra Piskata

Std. Cirrus 1,651

Ve Standardní třídě z českých závodnic zabojovala Jana Vepřeková, která obsadila stříbrnou příčku hned za vítěznou Judytou Czyz (POL) a Dana Nováková v těsném závěsu, tudíž místo třetí. Hana Trešlová neudržela krok a doletěla na místě jedenáctém. Po dnešní disciplíně jsou celkové výsledky třídy Standard:

# OP CN Contestant Glider Total
1 1 W8
 

Jana Veprekova

LS-8 1,657
2 1 ET
 

Aude Grangeray

Discus 2A 1,616
3 3 FX
 

Dana Novakova

LS-8 1,557

Třída 18 metrů – zde české ženy opravdu bojují a také bodují. První místo obsadila Alena Netušilová, na druhém místě Jana Trešlová. Na třetím místě skončila Marilyne Abadie-Bérard (FRA). Lenka Kuthanová obsadila páté místo. Celkové výsledky po dnešní disciplíně jsou: 

# OP CN Contestant Glider Total
1   2L
 

Marilyne Abadie-Bérard

ASG-29E 2,102
2   FD
 

Mélanie Gadoulet

JS-1C EVO 2,057
3   EVO
 

Anne Ducarouge

JS-1C EVO 2,029

Dnešní disicplínu v 18 metrové třídě závodnice sice vyhrály, aby však dosáhly na celkové stupně vítězů budou muset ještě zabojovat.

Zítra to vypadá na čtvrtý letový den v řadě, první start předpokládáme na 12:00. Na facebooku Aeroklubu České republiky Vám opět přineseme živý přenos ze startu.