Bodyflight World Chalenge 2017

Ve dnech 7. až 8. dubna 2017 proběhl v Anglii v Bedfordu World Chalenge.

Závodní kategorie:

 

Na World Chalenge 2017 se do Bedfordu vypravila tři juniorská družstva HF Cubs ve složení: Tereza Zívalová, Adéla Veselá, Viky Nováková, Sabina Ciolková , HF Flies ve složení: Denis Ciolek, Tobiáš Chaloupka, Kája Henková, Jan Klapka – náhradník za Darju a HF Blue ve složení: Matěj Sotona, Štěpán Volf, Denisa Jeziaková, Filip Lukavec. HF Cubs a HF Flies se účastnili v kategorii AA, HF Blue se přihlásili do kategorie Rookies.

Kromě juniorů se závodů v Bedfordu účastnily ještě 2 týmy v kategorii AAA, a to HF Flying Circus ve složení: Lukáš Kadeřábek, Jakub Klapka, Dáša Bezděková a Martina Vaváčková a tým Skycentrum ve složení:Jan Vajc, Bára Paříková, Libor Frýzek a Marián Jeziak.

V kategorii AAA závodilo celkem 34 týmů. HF Flying Circus zalétal svůj nejlepší výkon a chybělo mu jeden bod do 200 bodů, což stačilo na 18 místo. Tým Skycentrum obsadil 30 místo se ziskem 156 bodů.

V kategorii AA závodilo celkem 15 týmů. Vyhrál tým Skydiving University ze Slovenska, který se pravidelně účastní ETL v Praze,  se svým rekordním skoré 206 bodů. Soutěž byla do posledního kola napínavá a o druhé a třetí místo se prováděl rozeskok. Juniorky HF Cubs skončily na krásném 4. místě s celkovými 195 body, a to pouze dva body za stříbrnou medailí (bohužel díky 5 chybám). Tým HF Flies, podpořený náhradníkem Janem Klapkou, skončil hned za HF Cubs na 5. místě se svým nejlepším výsledkem 165 bodů.

V kategorii Rookies závodilo 11 týmů. Náš tým HF Blue se ziskem 104 bodů obsadil 8.místo.

Bodyflight World Challenge sice není ve FAI programu, ale jsou to závody s možností porovnání výkonnosti světových týmů, a naši junioři je využili, aby se připravili na tlak velké soutěže, která je letos čeká na Mistrovství světa v Montrealu.